Dlaczego warto odświeżyć swoją stronę www?

Świat zmienia się dynamicznie, wraz z nim rozwija się internet i nieustannie powstają nowe technologie, funkcjonalności oraz standardy projektowania stron. W związku z tym odświeżanie witryny firmowej przynajmniej raz na kilka lat jest absolutną koniecznością. Chcesz zwiększyć zasięg, zyskać nowych klientów i podnieść sprzedaż?

Warto gruntownie przebudować swoją stronę czy wręcz zbudować ją na nowo. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku starych witryn, które nie były jeszcze (lub były tylko w niewielkim stopniu) optymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Jako eksperci chętnie podpowiemy i pomożemy Ci w realizacji skutecznej strategii.

Modernizacja strony internetowej: dlaczego jest ważna?

Od początku istnienia komputerów i internetu rynek produktów i usług online ciągle się zmienia. Jeszcze parę lat temu nikt nie konfigurował połączenia serwisu z profilem firmowym w mediach społecznościowych, nie zwracano też większej uwagi na dostosowanie witryny do działania robotów Google odpowiedzialnych za kolejność stron w wynikach wyszukiwania. Algorytmy Google często ulegają różnego rodzaju aktualizacjom i to, co jeszcze niedawno mogło podnosić pozycję strony w wyszukiwarkach, teraz może działać na jej niekorzyść. Dlatego, nawet jeśli Twoja strona konstruowana była z myślą o SEO, już po kilku latach musisz poddać ją gruntownemu audytowi i szeregowi działań optymalizacyjnych.

A jeśli do tej pory serwis nie posiada podstawowych znaczników meta odpowiedzialnych za opisywanie zawartości strony i wartościowej pod kątem wyszukiwarek treści, nie czekaj: zajmij się przebudową lub tworzeniem nowej strony internetowej już dziś. Usuń też koniecznie wszelkie niedoskonałości, które pogarszają pozycję Twojej strony w Google i odstraszają odbiorców. Liczne błędy 404, niepotrzebne przekierowania, brak przejrzystej i prawidłowej struktury linkowania czy ciężkie pliki multimedialne (które spowalniają ładowanie się strony) przyczyniają się do spadków widoczności, dlatego trzeba koniecznie unikać tego typu problemów.

Nowa strona internetowa: najważniejsze wytyczne

Z biegiem czasu zmieniają się nie tylko techniczne aspekty budowania i funkcjonowania stron internetowych oraz wyznaczniki ich optymalizacji pod kątem SEO.

Ogromne znaczenie mają także rosnące potrzeby odbiorców, którzy chcą korzystać z atrakcyjnych wizualnie, łatwych w obsłudze stron zawierających ciekawe informacje. Jeżeli strona zbyt wolno się ładuje, nie jest dostosowana do urządzeń mobilnych lub już na pierwszy rzut oka widać, że jest przestarzała, użytkownik od razu z niej  „ucieka” i decyduje się skorzystać z oferty konkurencji. Podobny efekt daje przeładowanie witryny informacjami.

Współczesny użytkownik internetu nie spędza wielu minut na jednej podstronie. Chce szybko znaleźć potrzebny produkt lub dowiedzieć się tego, po co na stronę przybył bez konieczności czytania długich, skomplikowanych tekstów. Jeśli chce się zwiększać sprzedaż i zaangażowanie klienta, warto dodać na stronie w widocznym miejscu łatwe w obsłudze formularze kontaktowe lub możliwość rozmowy online. Dobrze jest zintegrować stronę z portalami społecznościowymi, aby użytkownik mógł szybko podzielić się ze znajomymi informacjami lub ofertą, którą znalazł na stronie.

Profesjonalne wsparcie w zbudowaniu i pozycjonowaniu strony firmowej

Nie każdy jest omnibusem i potrafi zrobić wszystko samodzielnie tak, aby strona internetowa wyglądała świetnie, dobrze się pozycjonowała i spełniała wszelkie wymagania odbiorców, a do tego była idealnie dostosowana do każdego typu przeglądarek i urządzeń. Powiedzmy sobie szczerze: gdybyśmy wszyscy byli tacy sami i umieli zrobić wszystko tak samo świat byłby po prostu nudny 😊

Aby mieć pewność, że wprowadzane zmiany rzeczywiście mają sens i już wkrótce przyniosą wymierne korzyści w postaci zwiększenia zysków i podniesienia popularności Twojej firmy w internecie, skorzystaj z pomocy ekspertów! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy specjalistami w budowaniu i pozycjonowaniu stron internetowych zgodnie z aktualnymi wytycznymi Google, przeprowadzimy kompleksowy audyt Twojej witryny, wskazując zmiany, które należy wprowadzić, aby poprawić wyniki strony w organicznych wynikach wyszukiwania i podnieść jej atrakcyjność.

Alternatywnie zbudujemy stronę od zera, przenosząc i rozbudowując odpowiednio istniejące treści albo tworząc je od nowa. Pomożemy Ci szybko znaleźć się w czołówce firm z Twojej branży i codziennie zdobywać nowych, lojalnych klientów. Twoje zyski błyskawicznie poszybują w górę, a Ty będziesz mógł zajmować się tym, co lubisz najbardziej, podczas gdy nad pozycją Twojej strony w internecie będą czuwać doświadczeni eksperci.

Szybkie udostępnienie:

Ciekawe? 

Znacznie więcej mamy do zaoferowania w bezpośredniej współpracy. Zadzwoń lub napisz do nas - rozmowa i poznanie opcji nic Cię nie kosztuje, a korzyści mogą przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania!

Autor tekstu

Sebastian Makówka

Sebastian Makówka

Rebel wśród rebelii, robotnik wśród robotników. Pasjonat nowych technologii, właściwie od odebrania dowodu tożsamości siedzi w SEO i tematach pokrewnych. A było to tak dawno temu, że najstarsi górale nie pamiętają. Jeśli ktoś ma być złośliwy, uszczypliwy, rzeczowy i zasadniczy – to właśnie on. Rzeczy techniczne uzupełnia psychologią oraz graniem metalu, tu po prostu nie ma miejsca na nudę!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne artykuły warte Twojej uwagi

Pakiety – dlaczego warto łączyć usługi?

Pakiety – dlaczego warto łączyć usługi?

W ramach Pierwszej Pozycji stworzyliśmy pakiety łącząc najistotniejsze – z punktu widzenia praktyków – narzędzia, aby można było wystartować i aktywnie docierać do klienta w internecie. Dlaczego warto skorzystać z pakietu i co wyróżnia go na tle innych ofert? O tym w tekście poniżej.

Opinie w internecie

Opinie w internecie

Nie ma znaczenia czy negatywne opinie są prawdziwe, czy też nie. Pozostawiając je bez odpowiedzi i pokazania swojego stanowiska w danej sprawie, pozwalasz ludziom przyjąć każdą bzdurę za prawdę.

Po co Ci strona internetowa?

Po co Ci strona internetowa?

Myślisz o zmianie strony internetowej w swojej firmie? A może dopiero jesteś na etapie jej planowania, jako elementu Twojego nowo powstającego biznesu?