Dlaczego warto przenieść swój biznes do internetu?

Na tak postawione pytanie można debatować dłużej niż nad poglądami politycznymi przy świątecznym stole. Postaram się jednak przedstawić to w dużo krótszej i przystępniejszej formie. Gotowi? Startujemy!

Rozwój rynku sprzedaży internetowej

Klientów dokonujących zakupów przez internet przybywa. To nie opinia, to fakt.

Szacuje się, ze w chwili obecnej polski rynek e-commerce jest wart 50 miliardów złotych i rośnie rok do roku średnio o 18%.

Klienci rozumieją przewagę sklepów internetowych nad sklepami stacjonarnymi: mogą zrobić zakupy o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko chcą – ok. 70% ruchu w sieci to urządzenia mobilne. Przyzwyczajeni są również do tego, że ceny w sklepach internetowych są częstokroć dużo atrakcyjniejsze niż w sklepach stacjonarnych. Pierwszy argument potwierdzony, przejdźmy do kolejnego.

Sposób na dotarcie do większej liczby klientów

Sklep stacjonarny ma ograniczony zasób klientów, do których może dotrzeć. Sklepy online nie mają tego ograniczenia. Ilość użytkowników, których możemy sprowadzić warunkowana jest jedynie przepustowością serwera oraz środkami, które możemy przeznaczyć na pozyskanie klientów. Drugi argument za, czas na trzeci.

 

Przede wszystkim warto łapać na dwie wędki!

Jeśli masz możliwość rozbudowania swojego sklepu stacjonarnego o sklep online – zrób to jak najszybciej! Obecny kryzys (pisząc to mamy kwiecień 2020 roku) pokazuje jak ważna jest dywersyfikacja źródła przychodów, biznesy które w momencie wystąpienia zapaści rynkowej były już w sieci, zdecydowanie łagodniej przeszły przez wzburzone morze zmian, których jesteśmy świadkami. W dzisiejszych czasach posiadanie sklepu internetowego i łączenie go ze sklepem stacjonarnym staje się powoli standardem, którego nawet najwięksi nie mogą sobie odmówić. Trzeci argument na zielono.

 

Wnioski? Sklep online warto założyć z miliona różnych powodów, powyżej podałem te najważniejsze. Nie ma na co czekać, napisz do nas i zacznijmy działać już dziś. Przeniesiemy Twój biznes do internetu.

Szybkie udostępnienie:

Ciekawe? 

Znacznie więcej mamy do zaoferowania w bezpośredniej współpracy. Zadzwoń lub napisz do nas - rozmowa i poznanie opcji nic Cię nie kosztuje, a korzyści mogą przerosnąć Twoje najśmielsze oczekiwania!

Autor tekstu

Sebastian Makówka

Sebastian Makówka

Rebel wśród rebelii, robotnik wśród robotników. Pasjonat nowych technologii, właściwie od odebrania dowodu tożsamości siedzi w SEO i tematach pokrewnych. A było to tak dawno temu, że najstarsi górale nie pamiętają. Jeśli ktoś ma być złośliwy, uszczypliwy, rzeczowy i zasadniczy – to właśnie on. Rzeczy techniczne uzupełnia psychologią oraz graniem metalu, tu po prostu nie ma miejsca na nudę!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Inne artykuły warte Twojej uwagi

Pakiety – dlaczego warto łączyć usługi?

Pakiety – dlaczego warto łączyć usługi?

W ramach Pierwszej Pozycji stworzyliśmy pakiety łącząc najistotniejsze – z punktu widzenia praktyków – narzędzia, aby można było wystartować i aktywnie docierać do klienta w internecie. Dlaczego warto skorzystać z pakietu i co wyróżnia go na tle innych ofert? O tym w tekście poniżej.

Opinie w internecie

Opinie w internecie

Nie ma znaczenia czy negatywne opinie są prawdziwe, czy też nie. Pozostawiając je bez odpowiedzi i pokazania swojego stanowiska w danej sprawie, pozwalasz ludziom przyjąć każdą bzdurę za prawdę.

Dlaczego warto odświeżyć swoją stronę www?

Dlaczego warto odświeżyć swoją stronę www?

Odświeżanie witryny firmowej przynajmniej raz na kilka lat jest absolutną koniecznością. Chcesz zwiększyć zasięg, zyskać nowych klientów i podnieść sprzedaż? Czytaj dalej 🙂